0

Twój koszyk jest pusty.

Bandana – piórka Bandana – piórka Bandana – piórka Bandana – piórka
Bandana – piórka Bandana – piórka Bandana – piórka Bandana – piórka
Zrobione w Polsce Zrobione
w Polsce

Autor: Andrzej Tylkowski

Numer produktu: KOM BAN0136

Opinie: 4 Dodaj opinię

Opis

 

A czy wiedzieliście że...

"Wykorzystane w pióropuszu pióra reprezentowały dokonania osoby, która go nosiła. Indianin każde pióro w pióropuszu dostawał jako nagrodę za wyjątkowy akt odwagi, waleczności bądź empatii. Najokazalsze były atrybutem najsłynniejszych wojowników i wodzów plemion. Te spektakularne nakrycia głowy ozdabiane były piórami orłów, jastrzębi, indyków, czapli i żurawi. Pióropusze bardziej wyszukane, sporządzane z piór różnorakich ptaków tropikalnych, nosili Aztekowie, Majowie, Inkowie i różne plemiona brazylijskie. Pióra stanowiły niezwykle ważny element sakralny dla Indian. Nawet samo orle pióro wetknięte we włosy znaczyło dokonanie przez niego czegoś bohaterskiego. Znaczenie miało nawet ułożenie pióra we włosach (...)".

Tak że już chyba rozumiecie, że posiadanie bandanki w magiczne pióra to nie jest byle błaha ozdoba... To gest odwagi, szacunku i uważności dla piękna i tradycji. Tak, też kochamy symbolikę ptasich piór ;)

 

Bandana. A może chusta, chusteczka, apaszka? Okazuje się, że produkt jest tak niezwykły, że nawet nie wiadomo, jak się właściwie nazywa. My, ze względu na ich długą i ciekawą historię, oraz ich ważną rolę w kulturze i popkulturze, zdecydowaliśmy się na nazwę „bandany”.

Aż trudno uwierzyć, jak wiele zastosowań ma taka mała bandanka. W tradycyjnej roli występowała najczęściej jako przykrywająca włosy chusta na głowę. Dziś najczęściej nosimy ją jako apaszkę zawiązaną na szyi. Ale pojawia się także w roli paska do spodni, bransoletki na nadgarstku, a nawet jako subtelny akcent kolorystyczny po prostu przywiązana do torebki. I w każdej z tych ról bandana potrafi wystąpić w co najmniej kilku zaskakujących wariacjach, które potrafią zdecydowanie odmienić charakter naszego ubioru.  

Ostatnio przybyło im jeszcze jedno, bardzo ważne w obecnym czasie zastosowanie. Bandana doskonale się sprawdza także jako 
chustka osłaniająca twarz! Bawełna jest cienka, ale złożona na pół daje dwie warstwy materiału, które skutecznie zasłonią nas przed wpływem czynników zewnętrznych.

Nasze bandanki mają wymiary 56 x 56 cm i są wykonane w całości ze 100% cienkiej bawełny. Żeby przenieść i zachować żywe, nasycone kolory projektów zastosowaliśmy technikę druku cyfrowego, która daje gwarancję utrzymania intensywności barw, nawet po wielu praniach. Wśród motywów dżungle, oceany i drogocenne minerały. Dzikość i czułość. Do wyboru 9 wzorów. Zdecydować się na jedną nie będzie łatwo
:)

 

 

 

 

 

 

Powered by Comarch e-Sklep ®