Regulamin sklepu

z dnia

 

Właścicielem sklepu internetowego Ilustris jest Ilustris s.c. Majewska Katarzyna Tylkowski Andrzej z siedzibą we Wrocławiu, ul. Jana Brzechwy 2C; 51-141 

 

NIP 8951667340
REGON: 931992015 

§1 Warunki realizacji zamówienia

 

 1. Klientem sklepu internetowego Ilustris może być wyłącznie osoba prawna lub fizyczna posiadająca pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych ("Klient").
 2. Klient może składać zamówienia 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.
 3. Klient może złożyć zamówienie za pośrednictwem Strony lub kontaktując się elektronicznie lub telefonicznie z Ilustris s.c.
 4. Złożenie zamówienia stanowi złożenie przez Klienta wobec Ilustris s.c. oferty zawarcia umowy sprzedaży produktów będących przedmiotem zamówienia. Po złożeniu zamówienia, Ilustris s.c. przesyła na podany przez Klienta adres e-mail potwierdzenie rejestracji zamówienia. Potwierdzenie rejestracji zamówienia jest oświadczeniem Ilustris s.c. o przyjęciu ww. oferty.
 5. Przedmiot zamówienia może być dostarczony do Klienta w zależności od jego wyboru:
 • Na adres wskazany przez Klienta w zamówieniu
 • Na adres użyty podczas rejestracji
 1. Brak podania numeru telefonu przy wyborze opcji przesyłki kurierskiej może wpłynąć na opóźnienie dostawy zamówienia.
 2. W przypadku podania przez Klienta błędnego lub niedokładnego adresu, Ilustris s.c. nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie lub opóźnienie w dostarczeniu przedmiotu zamówienia.
 3. W celu modyfikacji zamówienia, adresu dostawy lub innych elementów zamówienia, Klient zobowiązany jest skontaktować się drogą elektroniczną z Ilustris s.c.
 4. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem dostępności towaru w magazynie.
 5. W przypadku braku zamówionych rzeczy objętych zamówieniem osoba zamawiająca jest informowana o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji:
 • częściowa realizacja,
 • wydłużenie czasu oczekiwania,
 • zamiana towaru na inny dostępny,
 • anulowanie całości zamówienia.

 

Ewentualnego zwrotu pieniędzy Ilustris dokonuje jak najszybciej - w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych.

 

§2 Sposoby składania zamówień

 

Istnieją 3 możliwości złożenia zamówienia:

 • zamówienie wraz z założeniem konta, aby mieć możliwość składania kolejnych zamówień oraz przeglądania zawartości złożonych zamówień (w przypadku założenia konta, zostaje wysłana automatyczna informacja - potwierdzenie rejestracji, w której należy kliknąć w podany link lub otworzyć go w przeglądarce internetowej, aby aktywować swoje konto)
 • w przypadku składania kolejnego zamówienia i posiadania loginu oraz hasła - zalogowanie się i złożenie zamówienia
 • zakup bez logowania, który wymaga każdorazowo wypełnienia formularza z danymi kontaktowymi

Do realizacji zamówienia konieczne jest wypełnienie pól obowiązkowych, podanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, adres mailowy) oraz podanie dokładnego adresu dostawy (imię i nazwisko, ulica, kod pocztowy, miasto). W przypadku podania nieprawdziwych, niepełnych lub błędnych danych, kontaktujemy się z daną osobą w celu ich uzupełnienia lub sprostowania. Jeśli kontakt nie będzie możliwy, zamówienie nie zostanie zrealizowane.

 • zamówienie zostaje przyjęte do realizacji w chwili otrzymania przez osobę zamawiającą wiadomości e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia
 • produkty prezentowane na stronie sklepu nie stanowią oferty handlowej w myśl przepisów Kodeksu Cywilnego

 

§3 Ceny produktów

 

 1. Ceny na Stronie zamieszczone przy produkcie:

W przypadku klientów zarejestrowanych jako osoby prywatne:

 • Zawierają podatek VAT i podawane są w złotych polskich;
 • Nie zawierają kosztów przesyłki

W przypadku klientów zarejestrowanych jako firma:

 • Podawane są w cenach netto.
 • Nie zawierają kosztów przesyłki
 1. Ceną wiążącą i ostateczną jest cena produktu podana na stronie w chwili składania zamówienia przez klienta.
 2. Informacja na temat całkowitej wartości zamówienia przedstawiana jest w koszyku po dokonaniu przez klienta wyboru formy dostawy przedmiotu zamówienia oraz formy płatności.
 3. Ilustris s.c  zastrzega sobie prawo do dokonywania na bieżąco zmian w cenach produktów oraz do przeprowadzania i odwoływania wszelkiego rodzaju akcji promocyjnych oraz wyprzedaży. Uprawnienie, o którym mowa w poprzednim zdaniu nie ma wpływu na zamówienia złożone przed datą wejścia w życie zmiany ceny, warunków akcji promocyjnych lub wyprzedaży.

 

§4 Formy płatności i rozpoczęcie realizacji zamówienia

 

 1. Koszty dostawy zamówionego towaru ponosi Klient. Wyjątkami są sytuacje czasowych promocji.
 2. Zapłaty można dokonać:
 • przelewem bankowym lub kartą płatniczą/kredytową w systemie płatności elektronicznych. W tym przypadku nadanie przesyłki z przedmiotem zamówienia nastąpi w ciągu 5 dni roboczych od otrzymaniu przez Ilustris s.c. potwierdzenia poprawnego wykonania płatności przez podmiot realizujący płatności.

Dane firmy w przypadku wybrania płatności przelewem:

            Ilustris S.C.

            ul. Brzechwy 2 c

            51-141 Wrocław

            

Bank Zachodni WBK

            Numer rachunku: 021090 2529 0000 0001 3079 5730

 

 • osobiście w formie gotówki w przypadku wyboru opcji odbioru osobistego.
 • rozliczenia transakcji kartą płatniczą/kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl.
 1. Jeśli Klient dokonuje zapłaty za zamówienie w formie przelewu, poprzez swoje konto bankowe, Ilustris s.c. zastrzega sobie 5 dni roboczych  na realizację zamówienia od momentu wpłynięcia kwoty na konto (oczekiwanie na zaksięgowanie przelewu na koncie).
 2. Dowodem zakupu jest paragon fiskalny (dla klientów indywidualnych) lub faktura (w przypadku, gdy podczas rejestracji w sklepie klient podaje dane firmowe).

 

§5 Czas realizacji zamówień i formy wysyłki

 

 1. Na terenie Polski przedmiot zamówienia, w zależności od wybranej opcji, jest dostarczany za pośrednictwem Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej pod wskazany przez klienta.
 2. Koszty przesyłki na terenie Polski to:
 • firma kurierska – 12 zł
 • przesyłka za pośrednictwem Poczty Polskiej – 15 zł
 • przesyłka pobraniowa kurierska – 32,00 zł
 • Paczkomaty InPost - 8,5 zł

 

 1. Przesyłki pocztowe nadawane są w każdą środę o godzinie 14.00 W zależności od gabarytów wysyłane są w formie listu poleconego priorytetowego lub paczki priorytetowej. Czas doręczenia wynosi wg. Poczty Polskiej 1-3 dni roboczych (na terenie kraju) od momentu nadania przesyłki.
 2. Przesyłki kurierskie są nadawane każdego dnia, od poniedziałku do piątku o godzinie 14.00. Czas doręczenia w przypadku przesyłki kurierskiej to 1-2 dni robocze od momentu nadania.
 3. Poza terenem Polski przedmiot zamówienia jest dostarczany za pośrednictwem Poczty Polskiej pod wskazany przez Klienta adres. Czas doręczenia wynosi 5-7 dni roboczych w Unii Europejskiej lub 10-15 dni roboczych poza Unią Europejską od momentu nadania przesyłki.

 

§6 Rezygnacja z zamówienia, zwrot oraz odstąpienie od umowy

 

            Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z2000 r. z póz. zm.) Kupujący, w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki może dokonać zwrotu zakupionego i niezużytego towaru (nadającego się do powtórnej sprzedaży) bez podania przyczyny. Zwrot odbywa się na własny koszt, na adres biura Ilustris.  Po otrzymaniu przesyłki zwrotnej i stwierdzeniu, że towar nie jest zużyty, w ciągu 3-5 dni roboczych zwracamy pieniądze. Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r., zwracana kwota obejmuje cenę zakupionego produktu oraz koszt najtańszej oferowanej wysyłki do klienta. Kwota będzie zwracana na wskazane konto bankowe.

W przypadku rezygnacji z zakupu, prosimy najpierw o kontakt mailowy: sklep@ilustris.pl lub telefoniczny (71 793 71 20) w celu powiadomienia o reklamacji/zwrocie zamówienia. 

Zwracany towar prosimy odesłać na swój koszt, przesyłką pocztową na adres:

Wydawnictwo Ilustris

ul. Gajowicka 95

53-421 Wrocław

 

            Zwrot pieniędzy:

            Jeśli zamówienie było:

 • Opłacone kartą kredytową. Zwrot nastąpi bezpośrednio na konto karty w ciągu 3-5 dni roboczych od otrzymania nieuszkodzonego towaru.
 • Opłacone przelewem on-line lub przelewem tradycyjnym - zwrot nastąpi bezpośrednio na konto, z którego otrzymaliśmy przelew, w ciągu 3-5 dni roboczych.
 • Zwrot pieniędzy obejmuje: cenę towaru oraz koszty najtańszej przesyłki oferowanej w sklepie internetowym. Nie obejmuje kosztów poniesionych przez klienta z tytułu przesyłki zwrotu do Ilustris. W przypadku, gdy przesyłka zamówienia odbywa się z tytułu reklamacji, a reklamacja zostaje uznana – wtedy koszty przesyłki okrywa sprzedający.

 

§7 Dane osobowe

 

 1. Rejestrując się na stronie oraz wypełniając odpowiednie pola formularza rejestracyjnego/zamówieniowego, Klient wyraża zgodę na przetwarzanie przez Ilustris s.c danych osobowych (imię, nazwisko, adres, adres e-mail) w celu realizacji zamówień klienta.
 2. Podanie danych osobowych przez klienta jest dobrowolne.
 3. Administratorem danych osobowych klienta jest Ilustris.
 4. Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich przez osoby trzecie.
 5. Administrator danych nie ponosi odpowiedzialności za podanie nieprawdziwych danych osobowych przez klienta.
 6. Klienci mają prawo do wglądu do swoich danych osobowych, poprawiania ich oraz żądania ich usunięcia.

 

§8 Działania zabronione

 

1.Klient zgadza się powstrzymać od prób i działań, osobistych czy poprzez osobę trzecią, określonych jako "działania zabronione":

 • Przesyłania lub instalowania wirusów, reklam, lub innych elementów i procesów mogących w jakikolwiek sposób wpłynąć na działanie, dostęp i korzystanie ze sklepu, lub też wpływających na działanie komputerów, serwera i baz danych powiązanych ze stroną.
 • Przechwytywania, pobierania, zapisywania, drukowania, lub pozyskiwania informacji i zawartości ze strony w drodze innej niż określona niniejszym regulaminem.
 • Kopiowania, modyfikowania, wtórnego publikowania, licencjonowania, lub adaptacji jakiejkolwiek zawartości udostępnionej na stronie.
 • Umieszczania zawartości strony w ramce na innej stronie, tworzenia "mirrorów", lub stosowania podobnej nawigacyjnej technologii dla zawartości strony.
 • Łamania lub prób łamania mechanizmów zabezpieczeń strony, dostępu do danych i serwera, do których nie jesteś uprawniony, lub w inny sposób sabotowania działania strony lub mechanizmów zabezpieczeń.
 • Zaangażowania w inną działalność mającą na celu łamanie praw autorskich oraz innych praw obowiązujących na terenie Polski, w szczególności od współdziałania w nielegalnym rozpowszechnianiu materiałów objętych prawem autorskim na stronach, programach i sieciach P2P.
 • Używania oprogramowania do przeszukiwania i indeksowania stron (web-crawlery i inne mające na celu odtworzenie struktury strony), oraz innych metod do zbierania informacji o użytkownikach i stronie.

 

§9 Ochrona danych osobowych

 

 • Składając zamówienie, osoba zamawiająca świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Powierzone nam dane są wykorzystywane wyłącznie w celu realizacji zamówienia oraz w celu informowania o nowych produktach, ofertach, niespodziankach itp. jeśli Klient wyrazi na to zgodę.
 • Podanie danych nie jest obowiązkowe, jednak niedopełnienie tego działania skutkuje niemożnością realizacji umowy powstałym z winy Klienta i natychmiastowym anulowaniem zamówienia
 • Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu Ilustris są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są i nie będą udostępniane innym podmiotom. Dane te są gromadzone z należy tą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U.z 1997r. nr 133 poz. 883). Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania. Dane można przeglądać oraz zmieniać po zalogowaniu do sklepu.

 

§10 Postanowienia końcowe

 

 • Zamówienie towaru w sklepie oznacza akceptację regulaminu w jego pełnej postaci. Regulamin jest integralną częścią umowy kupna-sprzedaży zawieranej przez Klienta z firmą Ilustris S.C.
 • Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu, użytkownicy zostaną powiadomieni o zmianach przed ich wprowadzeniem i będą mogli zapoznać się z nimi, zaakceptować je lub odrzucić (co jednak skutkować będzie rezygnacją z dalszej współpracy         
 • W sytuacjach spornych strony zobowiązane są do podjęcia prób polubownego rozstrzygnięcia sprawy.
 • W sprawach nieobjętych niniejszym regulaminem znajdują zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa, w szczególności Kodeksu Cywilnego.

         

Data wejścia w życie: 23 stycznia 2015