0

Twój koszyk jest pusty.

Autor rysunku

Motyw

Sortuj

Strona 1 z 2 1 2

Wydawać by się mogło, że zakładka to jedynie kawałek papieru, oddzielający przeczytane od nieprzeczytanego. W rzeczywistości to coś dużo więcej – to pauza w książkowej rzeczywistości. Zatrzymanie w pół kroku, wstrzymany oddech i ptak, który utknął w powietrzu między jednym a drugim machnięciem skrzydeł. Tu, niczym w wierszu Szymborskiej, okamgnienie trwa tak długo, jak zechcesz...

Autorskie zakładki do książek – nowy bohater starej historii

Jako zakładka może służyć wszystko, od pocztówki po znalezione w parku piórko. Warto jednak pamiętać, że każda książka to inna historia, która otwiera się przed czytelnikiem jak wielkie drzwi do nieznanego świata. A zakładka do książki to często jedyny bezpośredni świadek naszej intymnej, czytelniczej wyprawy do tego świata. Jako kompan w podróży powinna wyczuć klimat, wspierać nas swoją obecnością i być gotowa na każdy temat. Zakładki do książek z kolekcji Ilustris zostały wymyślone właśnie po to, żeby stać się najbardziej rozumiejącymi i adekwatnymi towarzyszkami literackich wypraw. Z łatwością dopasują się do Waszych pomysłów. Planujesz zabrać ulubioną lekturę na plażę? Koniecznie wsuń w nią zakładkę-plażowiczkę. Będziesz czytać w pociągu? Wybierz zakładkę-pasażera. Cierpisz na „jeszcze jeden rozdział”, nieuleczalną chorobę nocnych marków? Mamy też coś w sam raz dla takich jak Ty! Po prostu odwiedź Sklep online Ilustris i wybierz sobie najbliższą sercu towarzyszkę. A najlepiej od razu kilka :) A potem wyobraź sobie, że jesteś krasnoludkiem z filmu „Kingsajz” i wskocz w sam środek opowieści!

Kolorowe zakładki do książek – w czarno-białym świecie

Dzieci lubią książki z kolorowymi ilustracjami. Lubią też nasze kolorowe zakładki ze zwierzętami. Świnka Peppa z dziką radością zaprzyjaźni się ze stadkiem koleżanek z naszej zakładki ze świnkami. A lekturę„Pana Kuleczki” z pewnością umili kocia zakładka, bo kot to chyba jedyne zjawisko, którego może brakować w przytulnym świecie rodziny Pana Kuleczki. Ważna obserwacja z praktyki - zakładki dla dzieci pomagają w pierwszychsamodzielnych wyprawach pomiędzy kartki!

Ale przygody czytelnicze dorosłych (w sumie nie wiadomo z jakiego powodu) wydarzają się w świecie czarno-białym, w świecie zrobionym z liter. Kolorowe zakładki przedstawiające innych czytelników i czytelniczki w różnorodnych okolicznościach przyrody, są w tej sytuacji bardzo funkcjonalnym uzupełnieniem tego niedostatku. Wyzwań, w których się sprawdząfunkcjonalne zakładki jest znacznie więcej. Potrafią na przykład podpowiedzieć jak, gdzie i kiedy czytać, wszystkim tym, którym pomysłów na „jak, gdzie, kiedy” ciągle brak. W ten sposób mają szansę przyczynić się do wzrostu czytelnictwa! Są też bardzo trwałe i wytrwałe – skutki ewentualnego podjadania podczas lektury łatwo usunąć mokrąściereczką (chociaż posilania się w te sytuacji aż tak bardzo nie polecamy, nie lubią tego książki…). W każdym razie zakładki Ilustris, pokryte obustronnie matową folią, z zaokrąglonymi brzegami, odpornymi na zaginanie, przetrwają niejedną książkę i niejedną schrupaną w ukryciu przekąskę. Polecamy na uniwersalny prezent, bo co może najważniejsze - zniosą też każdą literaturę (!)

 

Powered by Comarch e-Sklep ®