0

Twój koszyk jest pusty.

Sortuj

Bandana 0134 – pod wodą

Bandana 0134 – pod wodą

55,00 PLN

Bandana 0123 – agaty

Bandana 0123 – agaty

55,00 PLN

Bandana 0131 – botanika

Bandana 0131 – botanika

55,00 PLN

Bandana 0130 – koty kłębuszki

Bandana 0130 – koty kłębuszki

55,00 PLN

Bandana 0067 – zioła

Bandana 0067 – zioła

55,00 PLN

Bandana 0125 – muszki

Bandana 0125 – muszki

55,00 PLN

Bandana 0122 – paski

Bandana 0122 – paski

55,00 PLN

Bandana 0136 – piórka

Bandana 0136 – piórka

55,00 PLN

Bandana 0135 – maki

Bandana 0135 – maki

55,00 PLN

Strona 1 z 1 1

Bandana czy bandama?

 

A może chusta, chusteczka, apaszka? Okazuje się, że mamy przed sobą produkt tak niezwykły, że nawet nie wiadomo, jak się właściwie nazywa. My, ze względu na ich długą i ciekawą historię, oraz ważną rolę w kulturze, i popkulturze, zdecydowaliśmy się na nazwę „bandany”.

Nasze bandanki mają klasyczne wymiary 49 x 49 cm i są w całości wykonane ze 100% cienkiej bawełny. Żeby zachować żywe i nasycone kolory projektów, zastosowaliśmy technikę druku cyfrowego, która daje gwarancję utrzymania intensywności barw nawet po wielu praniach. Dzięki bandanie z nadrukiem ulubioną grafikę można mieć zawsze blisko siebie. A wśród motywów: dżungle, oceany i drogocenne minerały. Dzikość i czułość. Do wyboru 9 wzorów. Zdecydować się na jedną nie będzie łatwo :)

 

Bandana damska czy męska?

 

Bandany spotykamy w wielu kulturach i religiach jako nakrycie głowy głównie wśród kobiet. W różnych odmianach noszą je ortodoksyjne żydówki, muzułmanki, a także chrześcijanki z ortodoksyjnego odłamu amiszów. Bandany znalazły swoje miejsce także w popkulturze dzięki swojej popularności wśród fanów hip-hopu w latach 90. Były ulubionym dodatkiem takich gwiazd jak Jennifer Lopez, Christina Aguilera, czy Beyonce. Ale co ciekawe, amerykańskie gwiazdy bynajmniej nie zainspirowały się bogatym, kobiecym rodowodem w zastosowaniu bandany, ale wręcz przeciwnie - upodobały sobie styl gangsterski, w którym bandana zawiązana na szyi przywołuje raczej skojarzenia z męskim stereotypem dzielnego kowboja lub harleyowca. Jak to działa, że w takiej stylizacji wyglądają tak bardzo kobieco?

 

Jak nosić bandany?

 

Aż trudno uwierzyć, jak wiele zastosowań ma ta mała, niepozorna w swej formie chustka. Tradycyjnie występowała jako przykrywająca włosy chusta na głowę. Dziś najczęściej pojawia się jako bandana na szyję, czyli apaszka. Ale wciąż objawiają się całkiem nowe zastosowania, w których bandany doskonale się odnajdują. Bandankę możemy spotkać w roli paska do spodni, jako bransoletkę na nadgarstku, a także po prostu przywiązaną do torebki, jako subtelny akcent kolorystyczny - i w każdej z tych ról bandana potrafi wystąpić w co najmniej kilku zaskakujących wariacjach! Mała i delikatna, a jednak w zdecydowany sposób podkreśla lub odmienia charakter naszego ubioru. Świat ciągle się zmienia, a bandany zawsze odnajdują swoje miejsce w nowych realiach. Okazało się, że bandana doskonale się sprawdza także jako chustka osłaniająca twarz!  Co prawda bawełna, z której jest zrobiona jest cienka, ale złożona na pół daje już dwie warstwy materiału, które skutecznie zasłonią nas przed wpływem czynników zewnętrznych. A trójkątny kształt sprawia, że oddychanie jest znacznie łatwiejsze, niż przy zastosowaniu typowych maseczek. Bandana na twarz może je więc zastąpić w tych wszystkich sytuacjach, gdy profesjonalna maseczka nie jest niezbędna, np. podczas spaceru po parku. Wygląda na to, że to nie koniec ich bogatej historii i mają przed sobą jeszcze długą i ciekawą karierę :)

 

Powered by Comarch e-Sklep ®