0

Twój koszyk jest pusty.

Bandana – maki Bandana – maki Bandana – maki Bandana – maki Bandana – maki
Bandana – maki Bandana – maki Bandana – maki Bandana – maki Bandana – maki
Zrobione w Polsce Zrobione
w Polsce

Autor: Andrzej Tylkowski

Numer produktu: KOM BAN0135

Opinie: 1 Dodaj opinię

Opis

"W słowiańskiej tradycji ludowej mak był rośliną pozwalającą na przekroczenie granicy między życiem i śmiercią. Dlatego bardzo długo potrawy z jego dodatkiem (kluski czy makuchy) spożywano w czasie styp pogrzebowych oraz chrztu obrzędowego. Na Kresach podawano wówczas kucję – obtłuczoną pszenicę z dodatkiem miodu i maku. W ten sposób symbolicznie łączono przeszłość z przyszłością i podkreślano przemijanie ziemskiego czasu.". Może warto na delikatnej chusteczce we wzorzyste maki podkreślić na co dzień to nasze ludzkie, jakże ciekawe, bycie w doczesności? Wplatając tę bandankę we włosy lub zasłaniając nią usta nie da się nie pomyśleć "jestem tu i teraz" i zastanowić się, czy istniejemy ku teraźniejszści czy ku wieczności.

PS: pozwalamy sobie nadmienić, że mak jest również przepięknym kwiatem polnym o najdelikatniejszych na świecie płatkach ;)

 

Bandana. A może chusta, chusteczka, apaszka? Okazuje się, że produkt jest tak niezwykły, że nawet nie wiadomo, jak się właściwie nazywa. My, ze względu na ich długą i ciekawą historię, oraz ich ważną rolę w kulturze i popkulturze, zdecydowaliśmy się na nazwę „bandany”.

Aż trudno uwierzyć, jak wiele zastosowań ma taka mała bandanka. W tradycyjnej roli występowała najczęściej jako przykrywająca włosy chusta na głowę. Dziś najczęściej nosimy ją jako apaszkę zawiązaną na szyi. Ale pojawia się także w roli paska do spodni, bransoletki na nadgarstku, a nawet jako subtelny akcent kolorystyczny po prostu przywiązana do torebki. I w każdej z tych ról bandana potrafi wystąpić w co najmniej kilku zaskakujących wariacjach, które potrafią zdecydowanie odmienić charakter naszego ubioru.  

Ostatnio przybyło im jeszcze jedno, bardzo ważne w obecnym czasie zastosowanie. Bandana doskonale się sprawdza także jako 
chustka osłaniająca twarz! Bawełna jest cienka, ale złożona na pół daje dwie warstwy materiału, które skutecznie zasłonią nas przed wpływem czynników zewnętrznych.

Nasze bandanki mają wymiary 56 x 56 cm i są wykonane w całości ze 100% cienkiej bawełny. Żeby przenieść i zachować żywe, nasycone kolory projektów zastosowaliśmy technikę druku cyfrowego, która daje gwarancję utrzymania intensywności barw, nawet po wielu praniach. Wśród motywów dżungle, oceany i drogocenne minerały. Dzikość i czułość. Do wyboru 9 wzorów. Zdecydować się na jedną nie będzie łatwo
:)

 

Powered by Comarch e-Sklep ®